Thomas Rosskopf (1880-1953)
De oprichter van Smit Transformatoren, Draad, Weld en Ovens
Smit Elektroden
Laselektroden afdeling 1935
Smit Transformatoren (1916)
4000 kVA transformator
Transformatoren
Smit Slikkerveer 1912
Smit Transformatoren
Spoelenmontage 1921
Willem Benjamin Smit (1860-1950)
Elektriciteitspionier en grondlegger van de Smit bedrijven in Nederland
Thomas Rosskopf
Excursieleider KIVI bij Smit Slikkerveer (1911)
Professor Nolen (1938)
Beproeving oude gramme dynamo bij TU Delft
Smit Slikkerveer
Generator 1500 kW (1913)
Smit Draad
Draadwals (1926)
Hoogte Kadijk
Transformatoren (1936)
Het vervoer van transformatoren d.m.v. paardentractie (Smit Transformatoren 1913-1915)
Dit duurde weken...
Smit Gas Generatoren
1965-1969
Smit Draad (1921-1927)
Kijkje in de Draadfabriek
Smit Slikkerveer
Elektrische centrale Tandjong Priok (1895)
Smit Draad
Vrouw aan de omspinmachine (1926)
Smit Slikkerveer
Wereldtentoonstelling Brussel 1910
Smit Ovens
Vervoer van een grote oven per slede (Groenestraat Nijmegen 1936)
Smit Transformatoren
Montage in de bak van een 4000 kVA transformator (Amsterdam 1916)

Robin Salario stuurde mij deze mooie foto van haar opa Nijs, werkzaam bij Smit Slikkerveer. Andere familieleden waren werkzaam bij EMF Dordt waar ze elektromotoren maakten, voortgekomen uit Smit Slikkerveer.

Nijs Vlot (20-8-1896) is op deze foto te zien boven op een generator met pet en de armen over elkaar. De foto is gemaakt toen de Waterkrachtgenerator voor Lamadjan (Nederlands Indië) bijna klaar was (1924). Dhr. Nijs was techneut en ook handig met radio's. Bij Smit Slikkerveer verkochten ze een korte tijd radio's tussen 1925 en 1929 en daar zal dhr. Vlot vast ook aan gewerkt hebben. Het radio vak heeft hij waarschijnlijk geleerd in zijn militaire diensttijd rond 1919.

Smit Radio 1922 - 1929Thuis had de familie Vlot al vroeg een radio in huis (ruim voor 1930). De onderdelen werden gekocht in Alblasserdam en hij zette ze zelf in elkaar tot een werkende radio. In die tijd waren radio's een zeldzaamheid in huis. Toen hij bij Smit Slikkerveer werkte heeft hij gewoond in een huis van Smit. Deze werden speciaal gebouwd voor de werknemers. Een deel van de woningen was bestemd voor de ingenieurs en hogere posities die bij Smit Slikkerveer werkte en een ander deel was bestemd voor de fabrieksarbeiders. Dhr. Vlot is overleden in 1930 net voordat hij een radio winkel wilde openen. Na zijn dood begon zijn vrouw een kruidenierswinkel.

 
Waterkrachtgenerator voor Lamadjan Nederlands Indië (1924). Bron: Robin Solario, archief fam. Vlot / Solario 

Bron: Archief Brush HMA Ridderkerk


Mooie cabinetfoto van dhr. Vlot in zijn jonge jaren, bron: Robin Salario.

 

Bron: Archief Brush HMA Ridderkerk

1935  IEC 

Smit radio

Smit Radio 1922 - 1929 Smit radio
Bron: Archief Brush HMA Ridderkerk


4-3-1927, NRC

Smit radio

Bron: Archief Brush HMA RidderkerkSmit Radio (gemaakt tussen 1922 en 1929). Na 1932 is de productie van radiotoestellen door Smit Slikkerveer gestopt vanwege de vele octrooi aanspraken van de fa. Philips uit Eindhoven.

Met dank aan Robin Salario.

Reacties mogelijk gemaakt door CComment

Historische nieuwsflits

Kastenmakerij Smit Transformatoren (1926-1938)

Kastenmakerij TF 1926

Kastenmakerij Smit Transformatoren (1926), Bron: Archief Smit Draad.

Schrijf reactie (0 Reacties)

"Groote" transformator voor Scheveningen (1927)

In Delpher kwam ik deze foto tegen van een transformator van Smit uit 1927. Dit is waarschijnlijk een 6000 kVA Transformator van het fabricaat Smit met een overzet verhouding van 25 / 10 kV,De Westduinweg liep door een gebied dat zich sterk ontwikkelde, tweede visserijhaven en woningbouw ter vervanging van de oude (vissers)huizen rond de Keijzerstaat. De centrale in Den Haag (nabij het Constante Rebecque plein) leverde energie op 25 kV niveau. Waarschijnlijk was deze transformator met een transportkabel op die centrale aangesloten. Het 10 kV distributienet in het Scheveningse havengebied werd uit deze transformator gevoed. Het is niet ondenkbaar dat het transport nog op 10 kV en de distributie nog op 3 kV plaats vond. De literatuur geeft hier geen eenduidig uitsluitsel over. 

Maar ongeacht de spanning met recht een voor die tijd "groote" transformator.

Bron: NRC 11-12-1927

Interieur van de centrale in Den Haag in 1905. Bron: EON.

De centrale in Den Haag rond 1912. Bron: EON. 

Schrijf reactie (0 Reacties)

Contact gegevens:

Stichting Willem Smit Historie Nijmegen
Binnenvaart 15
6642 CT Beuningen (Gelderland)
E-mail: info@willemsmithistorie.nl
Mobiel: 06 19009274

KvK nummer: 58361855
ANBI erkend.

 

Adverteren

DMC Firewall is a Joomla Security extension!