Transformatoren
Smit Slikkerveer 1912
Het vervoer van transformatoren d.m.v. paardentractie (Smit Transformatoren 1913-1915)
Dit duurde weken...
Smit Draad
Vrouw aan de omspinmachine (1926)
Smit Slikkerveer
Elektrische centrale Tandjong Priok (1895)
Professor Nolen (1938)
Beproeving oude gramme dynamo bij TU Delft
Hoogte Kadijk
Transformatoren (1936)
Smit Elektroden
Laselektroden afdeling 1935
Willem Benjamin Smit (1860-1950)
Elektriciteitspionier en grondlegger van de Smit bedrijven in Nederland
Thomas Rosskopf
Excursieleider KIVI bij Smit Slikkerveer (1911)
Smit Slikkerveer
Generator 1500 kW (1913)
Smit Draad
Draadwals (1926)
Smit Slikkerveer
Wereldtentoonstelling Brussel 1910
Smit Gas Generatoren
1965-1969
Smit Transformatoren (1916)
4000 kVA transformator
Smit Transformatoren
Montage in de bak van een 4000 kVA transformator (Amsterdam 1916)
Smit Draad (1921-1927)
Kijkje in de Draadfabriek
Smit Transformatoren
Spoelenmontage 1921
Thomas Rosskopf (1880-1953)
De oprichter van Smit Transformatoren, Draad, Weld en Ovens
Smit Ovens
Vervoer van een grote oven per slede (Groenestraat Nijmegen 1936)

Via het regionaal archief in Nijmegen kwam ik aan een prachtige foto van de grote montagehal van Willem Smit & Co's Transformatorenfabriek. Deze is door aannemer Smits rond 1919 verbouwd/uitgebreid en komt uit een fotoalbum van de familie Smits (de aannemers van deze klus).

Grote montagehal Willem Smit & Co's Transformatoren  (1919)

Bovenstaande foto is de grote montagehal van Willem Smit & Co's Transformatorenfabriek.  De montage hal lijkt op de huidge hal met een 260 tons kraan. Er staat een put op de foto. Hier was later een grotere put waarin binnenwerken gedroogd werden, deze put is ca. 2008 dicht gemaakt omdat toen voor alle typen het damp droogproces werd ingevoerd.


Erik de Vries. 

Hieronder zien we de arbeiders achterin wat beter in beeld.

Grote montagehal Willem Smit & Co's Transformatoren  (1919)

Bron: Regionaal Archief Nijmegen / Erven familie Smits.

Luchtfoto 1921
In 1921 vond er een uitbreiding plaats met een hoge hal, waarin een 50 tons kraan was gemonteerd.  Rondom waren nog landbouwgronden, waarvan de woningen rechts werden afgebroken toen in 1929 de bakkenfabriek werd gebouwd. De hoge hal op deze luchtfoto (links naast de puntvormige (shed) daken is de grote montagehal waarvan we bovenaan dit artikel de foto zien). 

(Bron: Smit Mededelingen).

Reacties mogelijk gemaakt door CComment

Historische nieuwsflits

Ondergrondse transformator ruimte staatsmijn Emma (1960)

Onderstaande foto van een ondergrondse traforuimte bij Staatsmijn Emma , kwam ik tegen op de mooie website van de Staatsmijnen (http://www.demijnen.nl/). Volgens de boeken werden er in die tijd geregeld trafo's geleverd aan de Staatsmijnen (waaronder Staatsmijn Emma), al is op de foto moeilijk te zien welke trafo van Smit is, maar het lijkt me stug dat er niet eentje van Smit tussen staat.

Ondergrondse traforuimte bij Staatsmijn Emma 06-05-1960

Een typisch industrieel MS / LS station.

Op de voorgrond links twee transformatoren met daar achter de MS schakelaars.Op de voorgrond rechts twee wat kleinere transformatoren met daar achter de LS schakel- en verdeelinstallatie. Onder alle transformatoren is een  met grind volgestorte olie opvang voorziening. Ook onder de MS schakelaars bevindt zich een dergelijke voorziening, deze waren toen ter tijd van het olie gevulde type. Het gehele station is gebouwd in gesloten uitvoering, dwz. er zijn geen " blanke" geleiders. Voor industrieële toepassing niet ongebruikelijk, men had hier vaak met stof, druip-  en spatwater te doen.

Bij de meeste transformatoren zien we open lucht doorvoeringen op het deksel die met een blanke draad of koperstrip werden aan gesloten. Deze transformatoren zijn met kabel aangesloten, zoals in bijv. Engeland erg gebruikelijk was onder de naam cable box with disconnecting chamber. Hierbij eindigt de kabel in een olie of massa gevulde kabel eindsluit kast die met doorvoeringen is aan gesloten op een olie gevulde tussenkast. De doorvoeringen van de transformator komen ook uit op deze tussenkast ( chamber). Tussen de kabel zijdige doorvoeringen en de trafo zijdige doorvoeringen bevinden zich verbindings strips die voor het testen (jargon : "persen") van de kabel tijdelijk verwijderd kunnen worden (disconnecting).

Groet,

Erik de Vries.


Bron: De Mijnen.nl

Schrijf reactie (1 Reacties)

Kleine montage Smit Transformatoren (1928)

Onderstaande prachtige (originele) foto is geschonken door Gijs van Middendorp (bestuur Seniorenvereniging). Medewerkers van de kleine montage maken o.a. ontdooi transformatoren. Deze werden in de winter veel gebruikt door de Nederlandse Spoorwegen om de bevroren wissels te ontdooien, of gewoon om bevroren leidingen in huis te ontdooien.

Kleine montage Willem Smit 02-08-1928

Medewerkers kleine montage Willem Smit & Co's Transformatorenfabriek 02-08-1928 .

Schrijf reactie (1 Reacties)

Contact gegevens:

Stichting Willem Smit Historie Nijmegen
Binnenvaart 15
6642 CT Beuningen (Gelderland)
E-mail: info@willemsmithistorie.nl
Mobiel: 06 19009274

KvK nummer: 58361855
ANBI erkend.

 

Adverteren

Our website is protected by DMC Firewall!